Xi'an Naturetech Co., Ltd
call us on: +86-29-63652300
Aktualności

Humian potasowy silnie zasadowy i żrący

Xi'an Naturetech Co., Ltd | Updated: Jul 12, 2017

Wodorotlenek potasu (wzór chemiczny: KOH, Human potasowy w ilości: 56,11) biały proszek lub łuszcząca się substancja stała. Temperatura topnienia 360 ~ 406 ℃, temperatura wrzenia 1320 ~ 1324 ℃, gęstość względna 2,044 g / cm3, temperatura zapłonu 52 ° F, współczynnik załamania światła n20 / D1.421, ciśnienie pary 1 mmHg (719 ℃). Silnie alkaliczny i żrący. Humian potasowy Łatwo wchłania wilgoć z powietrza i rozpływa się, wchłaniając dwutlenek węgla z węglanu potasu. Rozpuszczono w około 0,6 części gorącej wody, 0,9 części zimnej wody, 3 części etanolu i 2,5 części glicerolu. Po rozpuszczeniu w wodzie, alkoholu lub przy obróbce kwasem wytwarza dużo ciepła. Humian potasowy pH roztworu o stężeniu 0,1 mol / l wynosiło 13,5. Średnia toksyczna, pół śmiertelna dawka (szczur, doustnie) 1230 mg / kg. Rozpuszczalny w etanolu, słabo rozpuszczalny w eterze. Humian potasowy ma bardzo silne właściwości zasadowe i żrące, a jego natura i soda kaustyczna są podobne.

1, stosowany jako środek osuszający, chłonny, Human potasowy do produkcji kwasu szczawiowego i różnych potasu, ale także do galwanizacji, rzeźby, litografii i tak dalej.

2, głównie wykorzystywane do produkcji surowców takich jak potas, Human potasowy, taki jak nadmanganian potasu, węglan potasu i tak dalej. W przemyśle farmaceutycznym, do produkcji boru potasu, spironolaktonu, heparanolu, propionianu testosteronu i tak dalej. W przemyśle lekkim do produkcji mydła potasowego, baterii alkalicznych, kosmetyków (takich jak krem ​​na zimno, krem ​​i szampon). Humian potasowy W przemyśle farbiarskim do produkcji barwników, takich jak redukcja niebieskiego RSN i tak dalej. W przemyśle elektrochemicznym, do galwanotechniki, rzeźby i tak dalej. Humian potasowy W przemyśle tekstylnym, do drukowania i farbowania, bieleniu i merceryzacji potasu Humat, a także dużej liczbie używanych do produkcji włókien chemicznych, głównych surowców z włókien poliestrowych. Human potasowy Ponadto stosowany jest również do grzałek metalurgicznych i odtłuszczania skóry i tak dalej.

3, surowców chemicznych, dla medycyny, chemii gospodarczej i tak dalej.

4, stosowane jako odczynniki analityczne, odczynniki zmydlania, dwutlenek węgla i pochłaniacz wilgoci.

5, przemysł chemiczny do produkcji mydła do prania, mydła szampon, krem ​​Humate Potasu, śmietany, krem, szampon i inne surowce. Przemysł farmaceutyczny do produkcji progesteronu, waniliny i innych surowców. Przemysł barwników stosuje się do wytwarzania barwników melaminowych. Przemysł baterii jest używany do produkcji baterii alkalicznych.

Organizacja ma działanie płonące, może rozpuścić białko, Human potasowy powstanie alkalicznego denaturowanego białka. Roztwór lub kurz spryskany na skórze, Human potasowy szczególnie spryskany błona śluzowa, może produkować miękki strup. Im wyższe stężenie roztworu, Human potasowy im wyższa temperatura, tym silniejszy efekt. Rozlane do oka, nie tylko mogą uszkodzić rogówkę, ale także spowodować głębokie uszkodzenie tkanki oka.

Maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 0,5 mg / m. Należy zapobiegać dotykaniu skóry i oczu, na przykład przypadkowemu dotknięciu, wodę można myć uszkodzonymi częściami, a następnie zwilżyć 5% kwasem octowym, kwasem huminowym potasu, kwasem solnym lub roztworem kwasu cytrynowego; takie jak rozbryzgiwanie oczu, ostrożne stosowanie wody lub roztworu soli fizjologicznej Powolne płukanie 10 ~ 30 min, a następnie kliknięcie 2% karnitywaku lub 0,5% roztworu karnityny. Operację należy wykonywać na tkaninie odzieży roboczej, nosząc gumowe rękawice, mankiety, fartuchy potasowo-humatowe, buty i inne produkty ubezpieczeniowe, dłonie powinny być pokryte neutralną i hydrofobową maścią.


Contact Us

Dodaj: C1008 Xinyidai International, 7 Xixie Road, Xi'an Chiny 710065

Tel: 86-29-63652300

E-mail: info@agronaturetech.com

Www: www.agronaturetech.com

Copyright © Xi'an Naturetech Co., Ltd