Xi'an Naturetech Co., Ltd
call us on: +86-29-63652300
Aktualności

Odżywianie winogron - Wchłanianie pożywienia 1

Xi'an Naturetech Co., Ltd | Updated: Apr 25, 2016


Rośliny absorbują składniki odżywcze głównie z ich korzeni z gleby, a także mogą wchłaniać składniki odżywcze stosowane również na liście. Podsumowując, wchłanianie przez korzenie jest główną drogą wprowadzania substancji odżywczych do roślin. W tym celu gleba musi dostarczyć każdemu składnikowi odżywczemu dokładnie te chemiczne formy, w których korzenie tego chcą.


Dostarczanie roślin dwutlenkiem węgla przez liście w wyniku dolistnego odżywiania jest zazwyczaj bardziej stabilne niż poprzez żywienie korzeni. Fotosynteza wymaga światła, ciepła, wilgotności i wystarczającej ilości składników odżywczych. Powyższe czynniki plus biologiczna charakterystyka roślin i grubość ich drzewostanu określają intensywność lub szybkość procesu.


Podobnie jak inne rośliny, winogrona również pochłaniają większą część większości składników odżywczych przez swoje korzenie. Jednak niektóre ilości składników odżywczych mogą być również wchłaniane przez ich główne części wegetatywne. Aby efektywna i nieprzerwana absorpcja jonów przez korzenie roślin, niektóre jony muszą stykać się z powierzchnią korzenia. Istnieją głównie trzy sposoby, dzięki którym jony docierają do powierzchni korzenia z roztworu glebowego.


1) Przechwycenie korzenia

2) Dyfuzja jonów

3) Przepływ masy


Contact Us

Dodaj: C1008 Xinyidai International, 7 Xixie Road, Xi'an Chiny 710065

Tel: 86-29-63652300

E-mail: info@agronaturetech.com

Www: www.agronaturetech.com

Copyright © Xi'an Naturetech Co., Ltd