Xi'an Naturetech Co., Ltd
call us on: +86-29-63652300
Aktualności

BASF wchodzi na indyjski rynek ochrony upraw dla ryżu

Xi'an Naturetech Co., Ltd | Updated: Feb 13, 2017

Rolnicy zajmujący się ryżem w Indiach będą mogli zwiększyć produktywność i dochody dzięki rozwiązaniom do ochrony upraw BASF dla ryżu, które są teraz dostępne w kraju po raz pierwszy.

"Naszym celem jest wsparcie indyjskich hodowców ryżu w celu pełnego wykorzystania ich potencjału. Będziemy poświęcać doświadczenie BASF w zakresie nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa na potrzeby społeczności indyjskiej zajmującej się uprawą ryżu "- powiedział Markus Heldt, prezes działu upraw Crop Protection firmy BASF podczas inauguracyjnego wydarzenia w Hyderabad w Indiach. BASF to światowy lider w dziedzinie ochrony upraw, którego sprzedaż na całym świecie przekracza 5,8 miliarda euro w 2015 roku.

Ryż jest najważniejszą rośliną uprawną Indii, produkującą ponad 100 milionów ton rocznie. Ponadto Indie są znaczącym eksporterem ryżu na światowy rynek, eksportując ponad 10 milionów ton metrycznych rocznie, co daje znaczne możliwości dalszego zwiększenia produkcji. "Dzięki naszej nowej ofercie dla ryżu w Indiach wzmacniamy nasz wkład w zaspokojenie rosnącego popytu na technologie rolnicze w Indiach, jednego z największych rynków rolnych na świecie", powiedział Heldt.

Dzięki tej premierze BASF zapewnia kompleksowe rozwiązania, które skutecznie zarządzają głównymi chorobami ryżu, chwastami i szkodnikami, jednocześnie spełniając oczekiwania konsumentów dotyczące zdrowej żywności wysokiej jakości. Należą do nich fungicydy Seltima i Adexar, które zwalczają liczne uporczywe choroby ryżu, w tym zarazy i wybuchy. Seltima to fungicyd BASF AgCelence, który nie tylko kontroluje choroby, ale także zapewnia wyższe plony. Herbicyd BASF, Basagran, zostanie również wprowadzony na rynek w Indiach, rozwiązując trudne problemy z chwastami, przed którymi stają indyjscy rolnicy. W ciągu najbliższych trzech lat w Indiach zostaną uruchomione dodatkowe produkty, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania rolnicze, w tym najnowocześniejsze herbicydy, fungicydy i insektycydy.

Firma BASF zatrudnia w Indiach wyspecjalizowany zespół złożony z blisko 200 ekspertów w dziedzinie ochrony upraw, aby zapewnić bezpośrednią obecność na rynku i jest jednym z wiodących indyjskich dostawców zaawansowanych rozwiązań w zakresie ochrony upraw, obejmujących wszystkie główne uprawy, w tym soję, kukurydzę, bawełnę, pszenicę, owoce, warzywa a teraz ryż. Firma nieustannie poszukuje nowych aktywnych składników, które mogą kontrolować szkodniki w wyjątkowy sposób. BASF utworzył w Pune w 2015 r. Stację Badawczą ds. Rolnictwa, która koncentruje się na lokalnych i globalnych badaniach w dziedzinie rolnictwa. Prowadzi również globalne centrum badawczo-rozwojowe w swojej witrynie Thane w Navi Mumbai, koncentrując się na syntezie organicznej, zaawansowanych badaniach procesu i formulacji, chemii odkrywczej dla nowoczesnych rozwiązań rolniczych i modelowaniu molekularnym. W 2015 roku firma BASF zainwestowała około 500 milionów euro w badania dotyczące ochrony upraw na całym świecie.

"Dzięki takim inicjatywom jak Make in India, Smart Cities i Swachh Bharat, Indie są dziś nastawione na szybki, zrównoważony rozwój. Oznacza to ogromny wzrost zapotrzebowania ludności na lepszą żywność, mieszkanie i mobilność, a także czystą żywność, wodę i powietrze. Zapewnia to ogromne możliwości zarówno dla przemysłu chemicznego, jak i BASF. BASF aktywnie inwestuje w Indiach, aby wykorzystać te możliwości "- powiedział dr Raman Ramachandran, prezes BASF Companies in India.

Grupa BASF przez ostatnie cztery lata zainwestowała prawie 300 milionów euro w produkcję i innowacje, wspierając lokalne branże, w tym rolnictwo naukowe i produkcję żywności, w zrównoważony transport, kontrolę zanieczyszczeń i emisji oraz w energooszczędne budynki i infrastruktura.


Źródło ze strony www.agribusinessglobal.com


Contact Us

Dodaj: C1008 Xinyidai International, 7 Xixie Road, Xi'an Chiny 710065

Tel: 86-29-63652300

E-mail: info@agronaturetech.com

Www: www.agronaturetech.com

Copyright © Xi'an Naturetech Co., Ltd